BEZPIECZNE WALENTYNKI - PROFILAKTYKA ZDROWOTNA KONKURS

WALENTYNKI 2018

DLA  SPOŁECZNOŚCI POWIATU MIEDZYCHODZKIEGO

W RAMACH  PROFILAKTYKI HIV

pod hasłem -  „Mam czas rozmawiać - Zrób test na HIV”

Czy zastanawiałeś /aś/ się kiedyś nad swoim zachowaniem?

Czy nie grozi Ci zakażenie się HIV-em?

Chodzisz ma imprezy, wyjeżdżasz na delegacje, gdzie miło spędzasz tam czas i nie myślisz wtedy, że Twoje życie może się w jednej chwili zmienić. Alkohol i narkotyki to sprzymierzeńcy podejmowania pochopnych i złych decyzji. Czasem chcesz zaimponować dziewczynie, chłopakowi albo swoim znajomym i robisz wtedy coś, czego później możesz żałować... Wbrew obiegowym opiniom ten problem może dotyczyć każdej rodziny i każdego, bez względu na wiek.

Testy HIV - Bezpłatne i anonimowe

Jeśli masz wątpliwości – wykonaj test na obecność wirusa HIV w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym w Poznaniu - Noble Tower IV Pietro ul. Dąbrowskiego 77a  w Poznaniu, tel. 730 110 830 . Punkt prowadzony jest przez Fundację Simontonowski Instytutu Zdrowia dzięki wsparciu: Krajowego Centrum ds. AIDS, Wielkopolskiego Samorzadu Wojewódzkiego w Poznaniu, i Instytutu Zdrowia.

Godziny pracy Punktu

• poniedziałek 16.00 – 20.00
  • czwartek 16.00 – 20.00
  • piątek 16.00 – 20.00

Pamiętaj!

1.Wbrew obiegowym opiniom ten problem może dotyczyć każdej rodziny i każdego, bez względu na wiek.

2.Kiedy ktoś próbuje namówić Cię na coś, do czego nie jesteś przekonany /a/, bądź stanowczy/a/. Powiedz NIE bez tłumaczenia się i wchodzenia w szczegóły. Jeśli jesteś dla kogoś ważny/a/, zrozumie i uszanuje Twoją decyzję.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zadzwoń:

Ogólnopolski, całodobowy telefon zaufania AIDS / 22 692 82 26 /

Ośrodek Informacji Krajowego Centrum ds. AIDS 22 331 77 66 / pn- pt. 8.00 – 16.00 /

Przeczytaj:

www.aids.gov.pl

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzychodzie w ramach działań prewencji promującej zdrowie ogłasza KONKURS wiedzy o zdrowie w zakresie profilaktyki HIV/AIDS w formie krzyżówki. Zapraszam do wzięcia udziału w powyższym przedsięwzięciu.

ROZWIĄŻ KRZYŻÓWKĘ

1. Jeden z płynów ustrojowych, w którym występuje wirus HIV.

2. Podstawowe środowisko życia i rozwoju człowieka.

3. Stanowi podstawę każdego związku.

4. Owad niesłusznie podejrzewany o przenoszenie HIV.

5. Zawsze wiąże się z konsekwencjami, ale są osoby, które lubią je podejmować.

6. Kolor kokardki - symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS oraz ich bliskimi.

7. Zespół chorób wywołanych przez HIV.

Szukaj rozwiązania na oznaczonych polach.

Rozwiązanie krzyżówki wraz z hasłem i  jej elementami napisz WYŁĄCZNIE na kartce pocztowej, podaj swoje dane osobowe: adres zamieszkania, nazwę szkoły, do której uczęszczasz lub zakładu pracy oraz numer telefonu i wyślij na adres:

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Międzychodzie

Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia

ul. Strzelecka 12

64-400 Międzychód

z dopiskiem „KONKURSdo dnia 02 lutego  2018 roku.

Być może zostaniesz zdobywcą  jednej z dziesięciu / 10 / nagród rzeczowych ufundowanych przez Starostę Powiatu Międzychodzkiego.

Karty pocztowe / wyłącznie/  z prawidłowym hasłem i jego elementami będą brały udział w komisyjnym losowaniu.

Nadesłanie przez uczestnika rozwiązania krzyżówki oznacza że w przypadku wygranej wyraża on zgodę na opublikowanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania

Anastazja Krysztofek-Kinal

Powiatowa Stacja