Piknik Historyczny zapowiedź
02-04 maja 2024 r.

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt zapowiedzieć nadchodzący Piknik Historyczny "Barwy Historii", który odbędzie się w dniach 2-4 maja 2024 roku na terenie Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie. Wydarzenie organizowane jest z okazji 400. rocznicy śmierci wybitnego dobrodzieja Sierakowa — Piotra Opalińskiego, który odegrał istotną rolę w historii miasta, ale również Polski.

Piknik Historyczny "Barwy Historii" to nie tylko okazja do uczczenia pamięci rodu Opalińskich, ale także wyjątkowa możliwość poznania i docenienia bogatego dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Podczas trzydniowego wydarzenia Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie planuje wiele atrakcji, które zachwycą zarówno mieszkańców, jak i turystów z całego kraju:

• Rekonstrukcje historyczne
  • Koncerty muzyki historycznej
  • Pokazy tańca i musztry wojskowej XVII wieku
  • Jarmark Rzemiosła i Produktu Lokalnego
  • Warsztaty edukacyjne dla dzieci i dorosłych
  • Inscenizacja pogrzebu Piotra Opalińskiego z udziałem aktora Włodzimierza Matuszaka i chóru Anonymous Early Music Vocal Ensemble
  • Koncert sarmacki "Blaski i cienie herbowej łodzi Opalińskich"

Wydarzenie odbywa się we współpracy z wieloma instytucjami, partnerami oraz lokalnymi przedsiębiorcami, których wsparcie jest nieocenione dla sukcesu Pikniku Historycznego "Barwy Historii". Dziękujemy za zaangażowanie i wspólną pracę na rzecz promocji naszego regionu oraz jego dziedzictwa kulturowego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Pikniku Historycznym "Barwy Historii" i wspólnego celebrowania naszej historii oraz kultury!

Szczegóły wydarzenia, zapowiedzi aktualnych atrakcji dostępne są pod adresem: https://fb.me/e/4lxbmhGzA

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!