Na zdjęciu widnieją sylwetki osób podpisujących umowę z Firmą MEDIKOL HEALTHCARE Sp. z.o.o. (od lewej: Dyrektor Szpitala Powiatowego w Międzychodzie Bartosz Grobelny, Prezes firmy MEDIKOL HEALTHCARE Sp. z.o.o. Kołodziej Grzegorz, Starosta Rafał Litke i Wicestarosta Waldemar Górczynski.)

Dziś Powiat Międzychodzki podpisał umowę z Firmą MEDIKOL HEALTHCARE Sp. z.o.o. z Poznania na zakup cyfrowego aparatu RTG dla Szpitala Powiatowego w Międzychodzie. Sprzęt ten ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego wykonywania prześwietleń rentgenowskich, w szczególności w dobie panującej pandemii. Koszt to 800 000,00 zł
Powiat otrzymał na zakup RTG dofinansowanie w kwocie 640 000 zł z programu Poprawa Bezpieczeństwa Mieszkańców z rezerw budżetu państwa.