Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

11 luty 2019 r.
Lubosz

Dziś w Szkole Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Luboszu odbyła się druga edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. W tegorocznym Konkursie wystartowało 7 drużyn 3-osobowych ze szkół podstawowych z terenu powiatu międzychodzkiego.

Poziom wiedzy uczestników oceniony został przez Komisję na bardzo wysoki, rywalizacja pomiędzy drużynami była mocno zarysowana, co w ostateczności doprowadziło do zajęcia pierwszego miejsca ex aequo przez Szkołę Podstawową w Lutomia oraz Szkołę Podstawową z Sierakowa.

Koordynatorem oraz pomysłodawcą konkursu jest Waldemar Szarata – historyk ze Szkoły Podstawowej w Luboszu.

Nagrody dla uczestników oraz ich opiekunów ufundowane zostały przez Powiat Międzychodzki oraz Gminę Kwilcz.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy niesłabnącej motywacji do zgłębiania wiedzy!