Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej
w Kamionnie

W niedzielę w ramach 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz 99. rocznicy powrotu Ziemi Międzychodzkiej do Macierzy w Kamionnie odbyły się uroczystości odsłonięcia pamiatkowej tablicy ku czci płk. Wicentego Nowaczyńskiego. Uroczystości rozpoczęły sie złożeniem kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, następnie delegacje oraz goście uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej. Kamień z pamiątkową tablicą stanął przy kościele parafialnym, gdzie odbyło się uroczyste odsłonięcie w wojskowej asyście Garnizonu Poznań. Płk. Wincentemu Nowaczyńskiemu decyzją Prezdynta RP pośmiertnie nadany został stopień generalski.
W uroczystościach wzięła udział delegacja Powiatu Międzychodzkiego reperezentowana przez Wicestarostę Waldemara Górczyńskiego oraz Radnych: Klaudię Kolanowską - Srokę, Jarosława Łożyńskiego i Romana Musiała.